Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Listwa od hamulca na szybie nie świeci

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Listwa od hamulca na szybie nie świeci

    Panowie ja to widzę tak, wrócić do serii i sprzedać jako auto seryjne a pozostałe graty to ja odkupie :szeroki_usmiech
    WORK: Mondeo Titanium
    FUN: TypeR ver.IV

  • #2
    [O1] Listwa od hamulca na szybie nie świeci

    Witam.
    pacjent to O1 combi.
    Mam problem ,nie świeci mi trzeci stop(ten na szybie) i nie mam pojęcia od czego zacząć szukać usterki..?
    -czy bezpiecznik od listwy jest ten sam co w lampach??
    Dodam tylko ze mam spojler nad szybą i niestety odkręcenie listwy i wymontowanie jest niemożliwe bo bym musiał odklejać daszek
    Może ktos miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc??


    Pozdrawiam Arek
    -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

    Komentarz


    • #3
      Arek, ano miał ktoś podobny problem, nic w klapie nie działało i nie świeciło u mnie przyczyną była złamana wiązka w gumowej przelotce miedzy klapą a dachem.

      Szukałem po prostu do którego miejsca dochodzi prąd po naciśnięciu hamulca. Aby sprawdzić, czy nie jest uwalone samo światło, do wtyczki przy listwie elegancko dostaniesz się od wewnątrz.
      Octavia

      Komentarz


      • #4
        krzysiek13, kurde jestem trochę ciemny w tym temacie.powiedz jak najlepiej sprawdzić gdzie dochodzi prąd.? Ta guma na łączenie schodzi bez problemu czy trzeba jakimś sposobem??
        Zamieszczone przez krzysiek13
        Aby sprawdzić, czy nie jest uwalone samo światło, do wtyczki przy listwie elegancko dostaniesz się od wewnątrz.
        rozumiem ze wystarczy jak rozbiorę klapę z plastików i będę miał wszystko na "wieszku"??
        -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

        Komentarz


        • #5
          gumy na łączeniu nie ruszaj jak nie jesteś pewny
          Zacznij od zdjęcia tapicerki. Górny pasek, pod którym jest światło stopu, wystarczy pociągnąć - 4 zaczepy. Przyda się jakiś miernik.

          Są jeszcze kostki w okolicach zamka klapy, ale z tego co pamiętam stop idzie bezpośrednio bez łączeń do kostki w lewym schowku bagażnika.
          Octavia

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzysiek13
            gumy na łączeniu nie ruszaj jak nie jesteś pewny


            Zamieszczone przez krzysiek13
            Przyda się jakiś miernik.
            jutro uderzę na zakupy do jakiegoś marketu :diabelski_usmiech

            krzysiek13, ok,dzięki za wskazóLink nadzieje ze jutro czas mi pozwoli do tego zajrzeć.
            pozdrawiam
            -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Arek
              jutro uderzę na zakupy do jakiegoś marketu :diabelski_usmiech
              Taki za 10zł wystarczy do szukania usterek od czasu do czasu
              Octavia

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez krzysiek13
                Arek napisał/a:
                jutro uderzę na zakupy do jakiegoś marketu :diabelski_usmiech

                Taki za 10zł wystarczy do szukania usterek od czasu do czasu
                no właśnie o jakiejś taniej wersji myślałem :diabelski_usmiech
                -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                Komentarz


                • #9
                  Witam mam nadzieje ze pomozecie Posiadam octavie I po lifcie w hatchbacku i tez nie dziala mi trzeci STOP.... Wymontowalem cala listwe wymieniłem wszystkie zarowki bo wyglądało ze wszystkie sa przepalone i dalej nic stop na szybie nie świeci.. Gdzie szukać dalej bym mógł usunać tą drobną usterke??

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez lukgil92
                    Witam mam nadzieje ze pomozecie Posiadam octavie I po lifcie w hatchbacku i tez nie dziala mi trzeci STOP.... Wymontowalem cala listwe wymieniłem wszystkie zarowki bo wyglądało ze wszystkie sa przepalone i dalej nic stop na szybie nie świeci.. Gdzie szukać dalej bym mógł usunać tą drobną usterke??
                    Taki masz silnik jak w profilu? :shock: a wracając do tematu to pewnie masz uwalone kable jak koledzy wyżej pisali? weź kogoś niech Ci naciśnie stop a Ty sprawdź zwykłym miernikiem czy jest prąd we wtyczce.. jak nie to szukaj dalej aż do celu
                    VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                    Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                    Komentarz


                    • #11
                      co do miernika tu kup taki którym możesz sprawdzić przejście na kablu musi mieć sygnał dźwiękowy najtańsze nie mają tego co do listwy świateł jak będziesz miał miernik to posprawdzaj po kolei od gniazda czy masz przejście w kombi są diody nie żarówki ja już 2 razy cały element lutowałem ponownie bo brakowało prądu a najlepiej naciśnij wpierw hamulec sprawdź czy dochodzi napięcie jeśli tak to miernik i całą listwę posprawdzać trochę to zajmie czasu ale efekt murowany i radość z naprawy

                      Komentarz


                      • #12
                        Brak trzeciego stopu

                        Witam, w O1 kombi po fl ze spojlerem przestal swiecic trzeci stop, bezpiecznik jest wspolny dla wszystkich trzech stopow. Z czym zwiazana moze byc ta "usterka"? Przetarte przewody/spalone diody? Jak wyglada zdejmowanie takiego spojlera?

                        Komentarz


                        • #13
                          Z tego co wiem to spojlera nie ściągasz.
                          Musisz od wewnątrz ściągnąć górny plastik z klapy bagażnika. Pod nim będziesz miał trzy białe plastikowe zatrzaski trzeba je ścisnąć i wypchnąć potem jeszcze trzeba taki mały czerwony jak dobrze pamiętam. I tym sposobem masz zdjęty trzeci stop.
                          Co do samej usterki to problemem może być właśnie uszkodzenie trzeciego światła stopu. Niestety jest to częsta przypadłość O1. U mnie też był uszkodzony(zeżarta płytka na której są wlutowane diody).
                          Możliwe też że przetarły się przewody od trzeciego stopy w gumie i dlatego pali bezpiecznik.
                          Musisz dokładnie obejrzeć przewody idące do klapy.
                          Michał
                          Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                          Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja miałem zgniłą tą płytkę w lampie, prąd był, poradziłem sobie tańszym kosztem - wstawiłem pasek ledowy czerwony.
                            Forum - Octavia Club Polska tutaj masz zdjęcia
                            była Skoda Octavia 1.9 TDI 110KM 2000
                            a teraz Skoda Octavia 1.8T 180 RS 2004
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87072

                            https://goo.gl/photos/NaMK4R1TM5eWMCQZA <-- album

                            Komentarz


                            • #15
                              Iqwan taki drut trochę :P Ja to chciałem swoją naprawiać tzn. zrobić nową płytkę(nawet już do wytrawienia była przygotowana) wkleić ledy tylko nie mogłem znaleźć pinów które by pasowały. Ostatecznie się skończyło na nowej z aso bo się zaczepy pokruszyły i już nie było na czym zamontować w aucie
                              Michał
                              Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                              Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                              Komentarz


                              • #16
                                cbool10, czy ja wiem czy drut, świeci tak samo, nic nie widać z zewnątrz, przewody idą tak jak szły u mnie 3 stop był wklejony w spojlerze
                                była Skoda Octavia 1.9 TDI 110KM 2000
                                a teraz Skoda Octavia 1.8T 180 RS 2004
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87072

                                https://goo.gl/photos/NaMK4R1TM5eWMCQZA <-- album

                                Komentarz


                                • #17
                                  Iqwan wszystko co nie ori to drut :satan Kogo byś nie zapytał(przynajmniej z trójmiasta) co Ci powiedzą że drut :P
                                  Ale nie o tym nie o tym :P
                                  Niech chopaki robio i mówio o efektach
                                  Michał
                                  Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                                  Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X